Aktuális : FFC-TFSE 2:2 (0:1) Bp. kupa negyeddöntő |
FFC-TFSE 2:2 (0:1) Bp. kupa negyeddöntő
El Presidente 2011.03.31. 21:28

Elődöntős a csapat!!!!!!
FFC-TFSE 2:2 (0:1)
Népliget, 150 néző
Kezdőcsapat: Muki, Katus, Váradi, Lengyi, Tánczi, Davoni, Jáky Geri, Komáromi Peti, Emu, Marci, Juhász Gyuri
Csere: Norbi, Papa, Pola, Csoma
Góllövő: Marci (58.p), Juhász Gyuri (66.p) ill. Szilágyi Gábor (19.p, 70.p)
A mérkőzés előtt, villámigazolással sikerült újra csatasorba állítani Polát, aki Svájcból tért haza két hétre. Súlyban igencsak erősödött vele a középpálya. A mérkőzés előtt sajnos gyászszünettel kellett kezdeni, hiszen Marinyák Gabi szurkolótársunk a héten elhunyt. A csapat fekete karszalaggal játszotta végig a mérkőzést.
Már a mérkőzés elején kiderült, hogy egy nagyon kemény ellenféllel találtuk magunkat szemben. A párharcokat folyamatosan ellenfelünk nyerte meg, nem találtuk a ritmust, csak kerestük a labdát. Ennek ellenére első komolyabb akciónk után Juhász Gyuri fejelhetett volna gólt, de az ellen kapusa bravúrral védett. A 19. percben jött a hidegzuhany, egy gyors támadás végén, lesgyanus helyzetből ugyan, de megszerezte a vezetést a TFSE gárdája. Ijesztő volt látni, hogy mind fizikálisan, mind agresszivitásban felveszik velünk a versenyt, sőt néha fölénk nőnek. Nem ehhez vagyunk hozzászokva. A gól után Papa egyből cserélt, Norbi jött be Tánczi helyére. A félidő végére feljavultunk, és Marci révén egyenlíthettünk volna, nem sokkal emelt az üres kapu fölé. A szünet után, minden erőnket összeszedve fokoztuk a tempót, és a félidő derekán Marci és Gyuri révén öt perc alatt megfordítottuk az állást. Nagyon sok volt még hátra, és ellenfelünk nem akart fáradni, ellenben csapatunkból egyre több embernél kezdett kifogyni a benzin. Hogy ne legyen nyugodt a hátra lévő húsz perc, arról azonnal gondoskodtak az egyetemisták, hiszen szinte azonnal egyenlítettek. Papa jött a pályára, hogy megnyugtassa a csapatot és megfontoltan irányítsa a középpályát. Sajnos a 82. percben megsérült és le kellett cserélni. Ekkor már a közönség együtt lélegzett a csapattal, minden felszabadítást, mentést, bedobásra rúgást örömittasan ünnepelt. Az utolsó percekre érkezett Pola és Csoma, amitől a középpálya közepe betonfalhoz kezdett hasonlítani. Abban biztos volt mindenki, hogy itt ember nem fog átmenni, így vagy úgy de fel lesz tartóztatva. Egy előre ívelt szabadrúgást követő felszabadítás után a spori végre a sípjába fújt. Véget ért ez a hihetetlen nehéz meccs, amit a szívünk és közönségünk nélkül biztos nem nyerhettünk volna meg. A játékosok a meccs után megköszönték a buzdítást, és ekkor látszott mindenkin, hogy teljesen kifutotta magát. Szép volt fiúk!
Folytatás a bajnokságban vasárnap a Budakeszi elleni rangadóval, a kupában pedig két hét múlva már az elődöntőben várjuk a kisorsolt ellenfelet.
Vasárnap is szeretettel várunk mindenkit. Tempó FFC!
Fehér Zsolt (Papa): Nagyon álmosan kezdtünk, és ez sajnos érezhető volt már a meccs előtt is, több játékosunk épp hogy beesett a meccsre. A második félidőben már azt az FFC-t láthattuk, amit a szurkolóink és vezetőink várnak, sikerült magunk javára fordítani a mérkőzést. Külön köszönöm a nézőknek a folyamatos buzdítást, és azt hogy végig hittek bennünk és a továbbjutásban.
El Presidente: Térded hogy van?
Papa: Sajnos nagyon rossz állapotban, nagy fájdalmaim vannak, nem aludtam az éjjel semmit. Már az összecsapás után éreztem, hogy nagy a baj. Remélem, hétfőre lemegy róla a folyadék és el tudok menni orvoshoz.
El Presidente: Jobbulást Papa, és gratulálok a győzelemhez!
A kupa további eredményei:
Budatétény SE-RTK 4:0
Újbudai TC-Voyage SE 0:1
Tintahalak SZASE-III. ker. TUE (április 06. szerda)
Képek
|