Elkezdődött a felkészülés
El presidente, Deka 2011.07.13. 21:08

Következő edzés, péntek 19:00, Népliget
Tegnap csapatunk elkezdte a felkészülést a következő szezonra, valamint a Magyar kupa sorozatára. Három hiányzón kívül a tavalyi teljes keret, valamint tíz új játékos részvételével 25 fő vett részt a gyakorláson. Az edzés első felében labda nélkül :-), majd labdával folytatódott az edzés. A tréning végén ismertettem pár szóban, a felkészülés programját, valamint a nyári szünet alatt történt változásokat, és ezek fényében az előttünk álló feladatokat.


Bemutatkozott új edzőnk Csókás Krisztián, akivel egy rövid interjút készítettünk.

Légykedves mutasd be pár szóban Csókás Krisztiánt, mint magánember, mint szakember!
Csókás Krisztián, 31 éves, B licence-es edző vagyok, az A licenc folyamatban, még az idén lezárul a képzés és birtokomban lesz a diploma. 24 évesen kezdtem el edzősködni, először a BVSC, majd a REAC utánpótlásában. Az elmúlt 7 évben megtapasztaltam miért tart itt a magyar futball, ahol. A labdarúgás a világ legigazságosabb sportja, mindenkinek annyit ad, amennyit megérdemel, amennyi munkát az illető befektet a fociba.
Mikor, hol hallottál először az F.F.C-ről, mi a véleményed magáról a kezdeményezésről!
Az FFC-ről természetesen, 2008-ban hallottam. 2006-ban az ominózus kizárásnál én már a Seven Side honlapján felvetettem egy szurkolói csapat létrehozását, de nem volt elég érett és kiforrott a kezdeményezés, ezért elsikkadt. Aztán Hál'Istennek egy összeszokott (Party) brigádnak ez sikerült. Ami örömtelibb, hogy sikerült olyan alapokra helyezni ezt az egészek, olyan értékek mentén megalapítani, amelyből ahogy látom, a mai napig is táplálkozik a Club. Ha Toldi Géza, Blum Zoltán vagy dr. Sárosi György ma élne és játszani szeretne, akkor az FFC-be igazolna, nem az FTC-be, ebben egészen biztos vagyok. Minden club annyit ér, amennyi identitást, gyökeret magáénak tudhat. Úgy érzem ezen a téren az országban nincs párja az FFC-nek.
Hogy került képbe a lehetőség, hogy a Csapathoz kerülj?
Természetesen az elmúlt évtizedek meccsrejárásai, vidéki és külföldi túrái során rengeteg embert ismertem meg. Pár héttel ezelőtt egy véletlen találkozás során derült ki, hogy az FFC edzőt keres, valamint az utánpótlás fronton is előre szeretne lépni. Ez óriási kihívás és ezért kapva kaptam az alkalmon, hogy alkothatunk valami egyedit Magyarországon. Ami mentes a gyors haszonszerzés és a mai magyar futball-társadalomra oly jellemző posványon. (Tisztelet a kivételeknek)
Ismerve a Gárda eredményeit, milyen irányban látsz továbblépési lehetőséget?
Továbblépési lehetőséget minden irányba látok jelenleg. A pályán kívüli infrastrukturális lehetőségeinktől kezdve, az utánpótlás felépítésén át, azon leszünk, hogy mindenhol felkészültebbek, "profibbak", szervezettebbek legyünk.
Milyen célokat tudsz kijelölni az új idényben?
Ebben az idényben meg kell találnunk azokat a peremembereket, aki a már kialakult magot ki tudják egészíteni. Nem titkoljuk, első periódusban elsősorban a kispadra keresünk olyan mentálisan erős, zöld vérű szurkolókat, akik képesek lesznek a későbbiek során, akár a kezdőben, akár az edzéseken, vagy csereként még erősebbé, kiegyensúlyozottabbá és versenyképesebbé tenni az FFC-t.
Ha őszinte akarok lenni, az én értékrendem szerint teljesen mindegy a bajnokságban hol végzünk. (Ha lesz is olyan csapat, amelyik meg tud minket előzni, - maradjunk annyiban, hogy akkor nagyon megérdemli.) Egy olyan közegben ahol adják veszik az indulási jogokat (az elmúlt hetekben a Szeged a Makó, a Balmazújváros a Bőcs hátán lett másodosztályú), előre lebeszélik az eredményeket, ahol első osztályú tagságot lehet vásárolni, ahol ki lehet esni, és mégsem (Vasas), mi mindenképpen unikumnak, bajnokoknak számítunk.
De nagyon csalódott lennék a bajnokság végén, ha nem lépnénk újabb osztályt felfelé, bár minden elképzelhető, mindenesetre remélem, hogy megfelelő hozzáállással és rengeteg munkával érdemesek leszünk arra, hogy magasabb szintre léphessünk.
Köszönöm a kimerítő válaszokat és hogy a rendelkezésünkre álltál!
A holnapi edzés az EL meccs miatt elmarad, ezért helyette pénteken 19:00-kor lesz megtartva a szokott helyen.
|