FFC - BKV U21 3:5 (1:2)
2013.08.08. 14:09

A játék biztató, az eredményre pedig majd a bajnokságban jobban odafigyelünk
Soron következő felkészülési meccsünket a BKV Előre U21-es csapatával játszottuk. Számítottunk rá, hogy az ellenfél egy sokat mozgó, gyorsan játszó, kellemetlen társaság lesz és ezt igazolták is! A bajnokságban is hasonló mérkőzések várnak majd ránk, úgyhogy remekül beleillettek a felkészülésünkbe. Az esti 7 órás kezdés ellenére is rekkenő hőség várt minket a pályán, amivel szintén meg kellett küzdenünk.
Kezdőcsapat: Akay - Szirmai, Katus, Szeles, Kőszegi - Németh, Jáky, Scheffer - Baranyi, Maros, Vidus
Az első félidő kiegyenlített játékot hozott, mindkét csapat próbált dominálni, de talán a kreatívabb támadások nálunk voltak. Szereztünk 2 les címén érvénytelenített gólt, majd a félidő derekán egy kapu előtti kavarodás után, végre érvényes találattal, Baranyi megszerezte a vezetést. Az előny tudatában sem álltunk le és próbáltunk helyzeteket kialakítani, de sajnos sok volt a pontatlanság és a játékunk sebessége sem volt az igazi. Van még idő a bajnoki rajtik, csiszolni kell a dolgokat. A félidő vége felé kétszer kihagyott a védelmünk és az ellenfél könyörtelenül kihasználta ezeket. 2:1-es hátránnyal fordultunk a második játékrésre. A szünetben a Mester sort cserélt.
Nagy elánnal kezdtük a második félidőt. Ennek meg is lett az eredménye, hiszen Szigeti csodálatos, jobb felső sarokba tartó lövése után 2-2-re módosította az állást! Majd egy szóló végén a vezetést is kiharcolta. Ennek a félidőnek a végére is elfáradt a csapat és fordítani tudott a BKV, majd az utolsó percekben beállították az 5:3-as végeredményt. A mérkőzés után a Mester elégedett volt látottakkal, bár hangsúlyozta, hogy gyorsabban kellene játszanunk és a kínálkozó lehetőségeket jobban kihasználnunk. Összességében kiváló edzőpartner volt az ellenfél és megfelelő terhelést kaptunk. Hétvégén következik az utolsó összecsapás a bajnokság kezdete előtt, amikor is Kenderesre látogat csapatunk. Kitartás a nagy melegben!
|